2022 spalio 28

Įvyko pirmoji Baltijos šalių technologijų perdavimo centrų tinklo konferencija

Spalio 27 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“ įvyko tarptautinė Baltijos šalių technologijų perdavimo centrų (TTO) tinklo „TTO Baltic“ konferencija, skirta tinklo veiklos pradžiai pažymėti. Konferencijoje dalyvavo Baltijos šalių tinklui priklausančių universitetų rektoriai ir atstovai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, Baltijos šalių patentų tarnybų vadovai, Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) delegacija, vadovaujama generalinio direktoriaus patarėjo Marco M. Aleman.

Renginio metu pasirašytas Valstybinio patentų biuro ir Lietuvos TTO tinklo, vienijančio VILNIUS TECH, Kauno technologijos, Vilniaus, Lietuvos sveikatos mokslų ir Klaipėdos universitetus, bendradarbiavimo susitarimas. Taip pat pasirašytas PINO ir Baltijos universitetų memorandumas dėl bendradarbiavimo ir ekspertinės pagalbos Baltijos šalių TTO tinklui teikimo.
Diskusijų metu buvo aptarti Lietuvos intelektinės nuosavybės politikos prioritetai bei iššūkiai, bendradarbiavimo projektai ir ateities veiklos, skirtos skatinti verslą ir kūrybinę visuomenę labiau išnaudoti intelektinės nuosavybės galimybes tuo prisidedant prie Lietuvos proveržio inovacijų srityje.

Grįžti į pagrindinį