2025 birželio 03
2025 m. gegužės 21–23 dienomis Vilniuje vyko ASTP metinė konferencija, subūrusi žinių ir technologijų perdavimo profesionalus iš Europos ir viso pasaulio. Renginyje dalyvavo net 366 atstovai iš 51 šalies. Trijų dienų programoje daug dėmesio skirta aktualiausioms temoms – inovacijų kūrimui, intelektinės nuosavybės valdymui, verslumo skatinimui bei žinių ir technologijų perdavimo iššūkiams ir galimybėms. Dalinamės konferencijoje dalyvavusių TTO Lithuania tinklo atstovų mintimis ir įspūdžiais.
Vilniaus universiteto Inovacijų skyriaus inovacijų vadybininko dr. Ramūno Grigonio teigimu: „Renginys suteikė gerų galimybių pabendrauti su gausiu būriu technologijų perdavimo profesionalų iš įvairių šalių, pasidalinti patirtimis ir sužinoti naudingos praktinės informacijos.“.
VU Inovacijų skyriaus inovacijų vadybininkė Raminta Rupeikienė (RTTP), pabrėžė stiprią ASTP bendruomenę.
„Renginio metu buvo nepaprastai smagu matyti, kaip ASTP sėkmingai sujungia daugiau nei 360 narių, praktiškai iš kiekvienos Europos šalies, į vieną žinių perdavimo bendruomenę. Būtent ši bendruomenė skiria savo laiką tam, kad padėtų naujas idėjas paversti į produktus ir paslaugas, gerinančias visų gyvenimą ir darančias įtaką visuomenei. Tą nuostabią bendrystės atmosferą buvo galima pajusti visos ASTP konferencijos metu. Dalinimasis patirtimi ir gerųjų praktikų taikymas rodo, kad Europoje pastebima tendencija sukurti vieningą standartą, kad intelektinė nuosavybės ir žinių perdavimas įmonėms būtų efektyvesnis. Ir, be abejo, buvo nuoširdžiai džiugu iš daugybės renginio svečių išgirsti žodžius: „Vilnius labai gražus miestas“. Daug gerų atsiliepimų apie Vilnių ir Lietuvą įkvepia ir tiesia kelią naujoms idėjoms“, ‒ sako Raminta.
Inovacijų skyriaus inovacijų vadybininkė Jūratė Semeškaitė (RTTP) atkreipė dėmesį į renginio metu vykusių praktinių seminarų naudą.
„ASTP metinėje konferencijoje praktinių seminarų ir diskusijų metu, dalyviai turėjo išskirtinę galimybę susipažinti su pasauline žinių ir technologijų perdavimo vystoma praktika bei tendencijomis, taip pat aptarti inovatyvių įdėjų komercinimo strategijas. Renginio dalyviai galėjo pasidalinti ne tik skirtinga gerąja praktika, tačiau ir iššūkiais, su kuriais susiduria kasdieninėse technologijų perdavimo veiklose. Ekspertų mentorių pagalba dalyviai įgijo reikiamos informacijos apie veiksmingus įrankius ir strategijas, kuriuos būtų galima tiesiogiai pritaikyti jų darbui technologijų perdavimo, komercinimo ir inovacijų valdymo srityse“, ‒ teigia Jūratė.
Pirmą kartą ASTP konferencijoje dalyvavęs VDU technologijų perdavimo specialistas Martynas Žiūrys džiaugėsi sėkmingai praėjęs atranką ir laimėjęs ASTP konferencijos stipendiją.
„Džiaugiuosi, kad tarp 60-ies pretendentų man pavyko laimėti ASTP konferencijos stipendiją. Tai suteikė man galimybę pirmą kartą dalyvauti šiame technologijų perdavimo specialistų tinklaveikos renginyje. Buvo įdomu išgirsti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje dirbančių ekspertų iššūkius bei galimus sprendimų būdus. Po renginio supratau, jog technologijų perdavimo bendruomenę vienija tos pačios problemos, tad tik dalindamiesi gerąja patirtimi ir veikdami išvien galime jas įveikti“, – sako VDU technologijų perdavimo specialistas Martynas Žiūrys.
„VILNIUS TECH Žinių ir technologijų perdavimo centras džiaugiasi dalyvavęs Lietuvoje vykusiame tarptautiniame ASTP renginyje. Džiaugiamės Lietuvos kaip partnerės svarba, plačiąja prasme, bei kiekvieno dalyvavusio šiame renginyje reikšmingumu. Žinių ir technologijų perdavimo specialistai rinkosi iš daugybės universitetų, bei kitų institucijų, dalinosi turimomis žiniomis, aptartos bendradarbiavimo galimybės. Diskutuota ir dalyvauta praktinėse dirbtuvėse intelektinės nuosavybės temomis, dirbtinio intelekto inovacijų pritaikymo žinių ir technologijų perdavimo srityse. Manome tokių temų įvairovė bei naujos kolegų įžvalgos praturtino kiekvieno dalyvio žinias, tai svarbu plėtojant tolesnį bendradarbiavimą ir technologijų perdavimo bendruomenės augimą.” – sako VILNIUS TECH Žinių ir technologijų perdavimo centro vyriausioji specialistė Erika Keršytė.
Grįžti į pagrindinį